Planując wyjazd rodzinny często zastanawiamy się co z robić z naszym psem czy też innym czworonogiem. Wiele osób rezygnuje z wyjazdu w obawie o swojego pupila. Na szczęście istnieje wiele hoteli, które nie mają problemu z obecnością zwierząt i z chęcią przyjmują rodziny wraz z czworonogami. Jakie powinny być takie hotele? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Zacznijmy od rzeczy, o których możemy zapomnieć, a byłoby miło gdyby hotel dysponował takimi w sytuacjach awaryjnych. Najważniejsze będą woreczki do sprzątania w przypadku wyjścia ze zwierzakiem na spacer, dzięki temu zapewnimy czystość otoczeniu co równie umili wyjazd innym pensjonariuszom, którzy nie koniecznie muszą mieć zwierzęta. Przydatnymi rzeczami byłyby również: miski na karmę oraz wodę, zapasowa karma, środki ochrony na kleszcze i przeciw pchłom oraz zestaw pierwszej pomocy dla zwierząt. Hotel przyjazny zwierzakom powinien również zapewnić im odpowiednie atrakcje. Dobrze by było by znajdował się odpowiedni teren (najlepiej wydzielony), w którym zwierzaki mogłyby do woli hasać i rozrabiać. Odpowiednie zabawki czy też niewielki tor przeszkód również będzie mile widziany. Jedną z najważniejszych spraw jest jednak bezpieczeństwo. Goście hotelowi powinni mieć dostęp do regulaminów określających zasady bezpieczeństwa związanych z czworonogami. Dodatkowo w recepcji lub w pokoju powinien być pozostawiony kontakt do pobliskiego weterynarza, którego w razie potrzeby można by szybko wezwać.

Hotele, które zezwalają na pojawienie się zwierząt powinny być do tego odpowiednio przygotowane. Powinny istnieć szczególne procedury sprzątania, które jasno i prosto określiłyby obowiązki właścicieli czworonogów, ale również wymogi ekip sprzątających, które powinny zostać wyposażone w specjalne środki profesjonalnej chemii. Hotel powinien jasno komunikować gościom jakie są zasady pobytu zwierzaków. W hotelu powinny być pokoje, które byłyby przeznaczone dla gości z czworonogami. Hotel powinien zadbać o to by goście wiedzieli jakie zwierzęta mogą przebywać w hotelu. Hotel może wyłączyć pewne gatunki zwierząt czy poszczególne rasy z danego gatunku z obecności w hotelu, jeżeli uzna, że byłby one niebezpieczne dla gości i personelu. Goście również powinni być uprzedzeni, iż powinni wraz ze zwierzakiem przywieźć książeczkę zdrowia wraz z aktualnymi sczepieniami. W hotelu powinny być również jasno oznaczone strefy, do który zwierzaki nie mają wstępu. Każdy z przyjezdnych również (najlepiej przy recepcji) powinien zaznajomić się z panującym w danym hotelu regulaminem i go zaakceptować.